1. Anasayfa
 2. Blog

ısparta Hurdacı

ısparta Hurdacı

ısparta hurdacı firması olarak günümüz teknolojisine ayak uyduran bir yapıda hareket ettiğimizi bilmenizi isteriz. Gerek internet teknolojisi, gerekse sosyal medya teknolojisini yakından takip ediyoruz. Bu kapsamda sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına bir telefon kadar yakınlığımızın üstüne basarak sizlere belirtmek isteriz.

Hangi Tür Hurdaları Alıyoruz?

Isparta her ne kadar küçük bir şehir olsa da bölgenin en yaşanabilir şehirlerinden birisidir. Çok fazla kalabalık olmayan, Türkiye’de insanların en rahat yaşayabileceği illerden birisi olduğu hatta birinci sırada olduğunu söyleyebiliriz. Burada yaşayan insanlar evlerinde kullandığı veya iş yerlerinde kullandıkları metal yani demir, bakır, alüminyum, kablo gibi aklımıza gelebilecek tüm materyaller bazı dönemlerde kullanım özelliğini yitirebilmekte ve artık emekliye ayrılmaları gerekebilmektedir. Ancak hurda olarak gözüken tüm metaller yaşanabilir dünyamız için önemli unsurlardan birisidir. Buna göre evinizde, işyerinizde, fabrikanızda, işletmenizde, ofisinizde veya bahçenizde ya da deponuzda bulunan tüm hurda olarak görülen eşyaları satarak paraya çevirebilir, hem de ülke ekonomisine hepsinden önce dünyamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Hurdası

Aslında amacımız yüksek tonajdaki hurdaları almak olsa da bir çamaşır makinesi hurdası alacak kadar ince fikirli olduğumuzun altını çizmek isteriz. Evimizde kullandığımız ve artık görevini yapamayacak kadar eskiyen, bozulan veya yenileme neticesinde evimizdeki çamaşır makinesi hurdası geri dönüşümün önemli parçalarından birisidir. Bir çamaşır makinesi üzerinde demir, bakır kablo, çamaşır makinesi motoru, sac, demir ve paslanmaz krom malzemelerle o kadar çok materyali üzerinde barındırıyor ki geri dönüşüm merkezlerinin vazgeçilmez sevilen materyalleri üzerinde barındırıyor. Bu kapsamda çünür mahallesi hurdacısı olarak Isparta’nın her mahallesine anında hizmet verebiliyoruz.  Satmak istediğiniz bir çamaşır makinesini bizi arayarak bizlere teslim edebilirsiniz. Oturmuş olduğunuz eviniz hangi katta olursa olsun ister asansör olsun, ister olmasın profesyonel ekibimiz sayesinde hurda yükleme aracımıza yüklenerek alınabilmektedir. Hem de sizden almış olduğumuz Isparta çamaşır makinesi hurdası sizlere nakit olarak para kazandırabilmektedir.

Çamaşır Makinesi Hurdası Satıldıktan Sonra Ne Olur?

Sizlerden para karşılığında satın almış olduğumuz çamaşır makinesi hurdasının ne yapıldığını hiç merak ettiniz mi? Hurdacı çamaşır makinesini ne yapıyor olabilir gelin kısaca sizlere anlatalım. Öncelikli olarak çamaşır makinesi hurdası hurda biriktirme alanına getirilir ve komple parçalara ayrılır. Bu parçalama işlemi sırasıyla şu şekilde olmaktadır.

Üst Kapak Açılır

Çamaşır makinesinin hurda sektöründe yeniden geri dönüştürülebilmesi için ayrıştırılması gerekir. Bu Ayrıştırma işlemi için üst kapağın arka kısmında bulunan vidalarının açılmasıyla başlanır. Üst kapak açıldıktan sonra çamaşır makinesinin içinde bulunan tüm elektronik devre elemanları gözükmeye başlar. Burada dikkatimizi çeken üst kapağının hemen altında yer alan makinenin hemen üst bölgesinde bulunan taş malzemedir. Evet, bildiğimiz taş bu makineler için olmazsa olmazları arasındadır. Bu taşın kullanılmasındaki amaç makinenin sarsılmaması için yapmış olduğu ağırlıktır. Özellikle sıkma esnasında titreşimden kaynaklı sarsılmayı önlemek için ağırlık görevi görmektedir.  Bu taşın çıkarılması için vidalarının sökülmesi gerekir. Üst kapak vidaları, ön kapak vidaları derken taşın bağlı olduğu metal kısımdaki vidaların da şarjlı vidalama ile sökülmesi gerekiyor. Peki, hurdacılar bu taşı ne yapıyor diye merak ediyorsanız eğer çöpe atıldığını söylemek isteriz. Aslında hurdacı bu taş parçası için de sizlere ödeme yapıyor olması beraberinde hurdacının Isparta çamaşır makinesi hurdası alımı için bir dezavantaj oluyor.

Ekipmanları Sağlam Çıkarmak Çok Önemli

Siz kullanıcıların en çok kullandığı alanlardan birisi çamaşır makinesinin ön üst yüzeyinde bulunan deterjan kullanma kısmı ve makineyi çalıştırma düğmelerinin sökülmesi durumunda kablolama sistemi gözümüze çarpar. Bu kablolama sistemi soketle birbirine bağlanan ekipmanlar arasındadır. Evinde yedek parça olarak düğme sistemini veya deterjan kapak sistemini arayan kişiler için ikinci elde vazgeçilmez ucuza alabilecekleri bir yapının satılmasıyla kenara ayrılmaktadır. Kısaca bu parça lazım olur kenarda kalsın düşüncesiyle hareket edilmektedir. Yetkili servislerin veya parçacıların çamaşır makinesinin yeni parça fiyatlarına istedikleri rakamlara göre çok uygun fiyata bizlerden temin edebileceğinizi belirtmek isteriz.

Çamaşır makinesinin kapağının sökülmesiyle birlikte aslında kazana ulaşmak istenir. Bu kazan eski zamanlarda üretilen  çamaşır makinesinde paslanmaz krom malzemelerin kullanılıyor olmasından dolayı hurdacı için vazgeçilmez bir malzeme diyebiliriz. Ancak yeni nesil makinelerin paslanmaz çelikten yapılıyor olması Isparta hurdacı için istenilmeyenler arasındadır. Çamaşırları içine koyduğumuz kapağın lastikleri çıkarılarak kazana erişmek gerekiyor. Yedek parça olarak kullanılmak üzere çamaşır makinesinin cam olan kapağı büyük bir itina ile çıkarılarak bir kenara ayırmak gerekiyor. Çünkü, evinde mevcutta kullanmış olduğu çamaşır makinesinin kapağının kırılması veya kullanılamaz hale gelmesi kişinin yetkili servisten alacağı ücret ile hurdacıdan çıkma çamaşır makinesi kapağı arasında inanılmaz fiyat farkı vardır. Bizlerden çok uygun fiyata temin edebilirsiniz. Çamaşır makinesi hurdası ayrıştırılırken kapağın hemen kenarlarında yine bir taş bulunmaktadır. Bu taş veya beton diyebileceğimiz malzeme beraberinde sarsılmayı, titreşimi engellemek için üreticiler tarafından kullanılmaktadır. Taşlar çıkarıldıktan sonra çamaşır makinesi kazanının bağlantıları arasında olan kablolama sistemi soketinden çıkarılır, yaylar çıkarılır ve kazan tek parça olarak çıkarılır. Çamaşır makinesi kazanı çıkarıldıktan sonra hemen kenarında motoru bulunur. Bu motor kazana montaj edilmiştir. Bu motorun amacı makinenin kazanını döndürmesi için kullanılıyor. Motor çoğu zaman bakır sargı ile yapılıyorken, yeni nesil çamaşır makinelerinde alüminyum sargılar kullanılıyor. Motorlar 2 ile 4 beygir arasında güce sahip olabilir. Bu motorların önemli bir parçası ise kasnaklarıdır. Büyük motorlarda küçük kasnak kullanılırken, küçük motorlarda büyük kasnak tercih edilmektedir. Isparta çamaşır makinesi hurdası için çoğu zaman büyük motorlu çamaşır makinelerine rast gelmek mümkündür.

Hangi Parçalar İşimize Yarar?

 • Çamaşır makinesi motoru
 • Kasnak
 • Yaylar
 • Kondansatör
 • Su pompası ( pis su gider pompası )
 • Konut
 • Motorla kayış arasında kayış
 • Su valfi
 • Soketler
 • Düğmeler ( butonlar )
 • Kabolar
 • Vidalar, pullar
 • Beton veya döküm
 • Çamaşır makinesi ana gövdesi
 • Kasnak ve kazan

Buzdolabı Hurdası

Isparta buzdolabı hurdası satmak için en doğru adreste olduğunuzu unutmayınız. Bizler, sizlere en doğru, en üst düzeyde ücret ödeyerek hurda buzdolabı satın almaktayız. Firmamız Isparta hurdacı olarak sektöründe ve bulunduğu mevkide en yüksek fiyatları müşterisine sunmaktadır. Sizlerden satın aldığımız hurda buzdolabı hangi aşamamalardan geçiyor hiç merak ettiniz mi?

Hurda buzdolabı çeşitli işlemlerden geçmek üzere hurda depolama alanımıza getiriliyor. Buzdolabının bilindiği üzere alt kısmında ve üst kısmında olmak üzere iki çeşitli soğutma çeşitliliği bulunuyor. Bir buzdolabı ortalama olarak 150 TL civarında sizlerden satın alınıyor. Bir buzdolabı hurdasının toplam ortalama ağırlığı 50 kilogram civarında oluyor. Ancak bilmenizi isteriz ki bu ağırlığın tamamı metallerden oluşmuyor. Gelin, hep birlikte inceleyelim. Bir buzdolabının kapaklarında ve iç aksamında bulunan plastik aksamları çıkarılarak söküm işlemine geçiliyor. Plastik aksamları lazım olur düşüncesiyle bir kenara ayrılırken cam olan kısımları bildiğimiz çöpe atılıyor. Plastik olan aksamlar bir süre kenarda bekletildikten sonra plastik geri dönüşümü için diğer karışık plastiklerin içerisine atılıyor be hurda olarak değerlendiriliyor. Isparta buzdolabı hurdası için her parçanın önemine ve sağlamlığına dikkat ediliyor. Bir buzdolabının sökülmesi, parçalanması profesyonel bir personel için 10 dakikadır. Buzdolabının ana gövdesinde bulunan tüm vidalar şarjlı vidalama ile sökülmeye başlanır. Özellikle arka kısmında onlarca vidaya denk gelmek mümkündür. Buzdolabının arka alt kısmında motoruna denk geliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir