1. Anasayfa
  2. Blog

Isparta Bağlar Mahallesi Hurdacı

Isparta Bağlar Mahallesi Hurdacı

Hurda ve hurdacılık mesleği artan tüketimin ve nüfusun etkilerini azaltmak için canla başla çalışmaktadır. Isparta bağlar mahallesi hurdacı hizmetleri elinizde bulunan her tür hurda için kapınızdan değerinde alınmaktadır. Satmak istediğiniz hurdaların fiyatları hurdanın çeşidine ve ağırlığına göre değişiklik gösterebilir. Hurdalar tamir edilerek yeniden kullanılabileceği gibi hammaddeye de dönüştürülmektedir. Hurdacılar topladıkları hurdaları geri dönüşüm tesislerine ileten aracı firmalardır. Geri dönüşüm tesislerinde hammaddeye dönüşen hurdalar daha sonra yurtiçi veya yurtdışındaki çeşitli üretim tesislerine satılır. Böylece yeni kaynak ve hammadde tüketmeden üretim yapılmış olur. Bu döngünün artarak yayılması için birçok firma gerekli istihdamı sağlamaya çalışmaktadır. Hurda ve hurdacılık sektörünün kurumsallaşması toplanma, ayrıştırma ve dönüştürme işlemlerinin çok daha sistematik ve hızlı yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Isparta Kablo Hurdası

Isparta Kablo hurdası, elektrik, elektronik ve sanayide kullanılan her türlü kablonun hurdalarına verilen genel bir isimdir. Kablolar, bakır, alüminyum, çelik ve diğer metallerden oluşabilir. Kablo hurdası, bu metallerin geri dönüştürülmesi için önemli bir kaynaktır.

Kullanılmış kablolar, hurdacılar tarafından çöplerden, fabrikalardan, işyerlerinden ve diğer yerlerden toplanır. Daha sonra Hurda kablolar, barındırdıkları metal türlerine göre ayrıştırılır. Ardından eritilerek veya başka işlemlerden geçirilerek yeniden hammadde olarak kullanıma hazır hale getirilir.

Elde edilen kablo hurdasından, eritilerek yeniden bakır, alüminyum, çelik gibi metaller elde edilebilir veya yeni kabloların üretiminde kullanılabilir.

Kablo hurdası satmak isteyen kişiler, hurdacılık yapan firmalara başvurabilirler. Hurdacılık yapan firmalar, kablo hurdasını kilo başına veya metre başına fiyatlandırabilirler.

Kablo Hurdası Çeşitleri

Özellikle sanayi sektöründe sıkça kullanılmakta olan kablo hurdaları firmalar tarafından geri dönüşüm veya yeniden kullanım olarak yararlanılabilmektedir. Kablo hurdası çeşitleri nelerdir?

Bakır kablo hurdası, Bakır, kablolarda kullanılan en değerli metaldir. Bakır kablo hurdası, diğer hurdalara oranla oldukça yüksek fiyata satılmaktadır.

Alüminyum kablo hurdası, Alüminyum, bakırdan daha az değerli bir metaldir. Kabloların içerisinde sıkça kullanılmaktadır.

Çelik kablo hurdası, Çelik, bakırdan sonra kablolarda kullanılan bir diğer önemli metaldir. Çelik kablo hurdası, bakıra göre daha düşük bir fiyatla satılır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir