1. Anasayfa
  2. Blog

Isparta Bahçelievler Mahallesi Hurdacı

Isparta Bahçelievler Mahallesi Hurdacı

Hurda, kullanım ömrünü tamamlamış veya kullanılamaz hale gelmiş malzemelere verilen addır. Hurdacılar da insanların elinde olan, kullanmadıkları malzemeleri satın alarak bu malzemeleri çeşitli işlemlerle hammaddeye dönüştürürler.

Hurda geri dönüşüm için en önemli kaynaklardan biridir. Satın alınan hurda malzemeler ya çeşitli işlemlerden geçirilerek hammaddeye dönüştürülür ya da onarılarak tekrardan kullanıma hazır hale getirilir.

Isparta Bahçelievler mahallesi hurdacı hizmetleri kapsamında işinin ehli olan hurdacılarla birlikte hurda alımları yapılmaktadır. Tüm Bahçelievler mahallesi bölgesinde sunulan hurda hizmetlerinde arzu ettiğiniz malzemeleriniz evinizden alınmaktadır.

Hurda alımı yaparken hurdalarınızı değerlendirmek için istediğiniz zaman ekibe ulaşabilir ve çok kısa bir zaman diliminde avantajlı fiyat tekliflerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Hurda Türleri Nelerdir?

Hurda malzemeler çevre koruması ve kaynak verimliliği açısından oldukça önemlidir. Hurdalar, doğal kaynakların korunmasına ve çevre kirliliğinin azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca, hurdanın geri dönüştürülmesi, yeni hammadde üretimi kaynak tüketimini en aza indirerek enerji tasarrufu sağlar.

Hurda türleri nelerdir.

Metal hurda, Demir, çelik, alüminyum, bakır, kurşun, çinko gibi metallerden oluşan hurdalardır.

Plastik hurda, ana maddesi plastik olan hurdalardır. Bu tarz hurdalar genellikle geri dönüştürülerek kullanılır.

Kağıt hurda, hammaddesi kağıttan oluşan hurdalardır. Kağıt hurdalar kullanılmış okul kitapları, eski okuma kitapları, kullanılmış kartonlar ve karton bardaklar gibi çok çeşitli malzemeler olabilir.

Cam hurda, Camdan yapılmış malzemelerden oluşan hurdalara denir. Cam şişeler, eski kırılmış ev ve araba camları gibi aklınıza gelebilecek tüm cam malzemeler olabilir.

Ahşap hurda, ana maddesi ahşap ve türevleri olan hurda çeşididir. Eski ahşap kapılar, deforme olmuş mobilyalar vb. ahşap hurdalar sınıfına girebilmektedir.

Hurdacıların size vereceği fiyat, hurdanın malzemesine, sağlamlık durumuna ve ağırlığına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Hurda firmaları arasında fiyat farkı olabilir bu yüzden tek bir hurda firması yerine birden fazla firmadan fiyat alarak malzemenizi değerlendirmenizde fayda olacaktır. Hurdacılara ürün satabileceğiniz gibi hurdacılardan sorunlu giderilerek tamir edilmiş, yenilenmiş ürünleri piyasaya göre daha uygun fiyata satın alabilmeniz de mümkün olacaktır. Satın alacağınız ürünlerin fiyatı da aynı değişkenlere bağlı olarak değişecektir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir