1. Anasayfa
 2. Blog

Gebze Alüminyum Hurdası

Gebze Alüminyum Hurdası

Gebze alüminyum hurdası, hurda sektörü içerisinde en temel yere sahiptir. Sektör içerisinde en fazla alım alüminyum hurda ile gerçekleşebilmektedir. Birçok firma tarafından alüminyum hurdalar satın alınabilmektedir. Bunun sebebi ise alüminyum fiyatlarının düşük olmasıdır. Geri dönüşüme kazandırılacak olan bu alüminyum hurdaların her hurdacı için aşım bütçesine uygun düştüğünü söylemek mümkündür. Hemen hemen tüm hurda firmaları alüminyum alabilecek güce sahiptir. Bu sebeptendir ki alüminyum en yaygın materyallerden birsidir. Dolayısıyla hurdacılık sektörü içerisinde geniş bir alana sahiptir. Kullanım ömrünü dolduran alüminyumlar hurda değeri kazanarak firmalar tarafından alımları yapılıyor ve tekrar yenilerek kullanıma hazır hale getiriliyor.

Alüminyum Hurdası Bizim İçin Çok Değerli

Alüminyuma olan önem ve kullanım alanları giderek artmaya devam ediyor. Oldukça önemli ve en çok bulunan materyaller arasında yer almaktadır. Birden fazla sektörde kullanıma sahip olan alüminyumlar hem kolay şekil alabilen hem de parlak bir görünüme sahiptir. Alüminyum hurdası artık kullanılamaz hale gelmesi ile hurda değeri taşımaya başlar. Bunları hurda alım yerlerine verilerek hem ekonomik hem de sürdürülebilirlik anlamında önem kazanıyor. Alüminyum elementinin kullanım alanlarının geniş bir yelpazeye sahip olması ile beraber özellikleri de oldukça önemlidir. Isıyı ve elektriği oldukça iyi iletir. Ayrıca şık görüntüsü ile ürün üzerinde kullanıma sahiptir. Alüminyumlar düşük ve yüksek sıcaklıklardan etkilenmezler. Darbelere karşı dirençli, kolaylıkla işlenir ve hafif olması ile hızlıca eritilebiliyor. Sanayilerde sıklıkla kullanımı bulunan alüminyum profillerinin kesilerek delinmesi ile atan parçalar hurda olarak kullanılır. Hafif bir yapıya sahip olması ile en fazla sanayi sektörü içerisinde kullanımı bulunmaktadır. Bu yüzden alüminyum hurdaların geri dönüşümü çok önemlidir. Bu hurda firmalarının alüminyum hurdası alımları yaparak hammadde ihtiyaçlarını büyük oranda rahatlatmaktadır.

Alüminyum Hurda Alımları

Alüminyum hurdası alan firma ile gelir elde etmek ve geri dönüşüme katkıda bulunmak için hurdacı firmalara satabilirsiniz. Alüminyum hurda alımı yapan bu firmalar hurdaları geri dönüşüme vererek doğal kaynakların daha az kullanılmasına yardımcı oluyor ve çevre kirliliğini önlemede etkili bir role sahiptir. Kişiler hurdadan ek gelir elde ederek alım güçlerini artırıyor. Bu yüzden hurda alımı yapan firmalara satarak geri dönüşüme katkıda bulunuluyor. Bir takım yapısal özelliklere sahip olan alüminyumlar çok fazla sektör içerisinde kullanıma sahiptir. Alüminyum hurda alan firmalar bazı kriterlere özen gösterir. Boyalı veya boyasız olması dikkat edilir ve ayrıca sert veya yumuşak olması da alüminyum fiyatları etkileyebilmektedir. Bütün hurdacı firmaların alüminyum hurdası alımı yapması ile firmalar arasında da rekabet bulunmaktadır. Her firmanın kendine özgü avantajları olması ile öne çıkabilmektedir. Alüminyumların hurda durumunu geçmesi ile değer kaybetmezler ve bu firmalar tarafından yenilerek tekrar kullanıma hazırlanırlar. Alüminyum hurda alımı yapan pek çok yer olması ile birlikte geri dönüşüm tesisleri ile yeniden işleme alınıyor. Hurda alüminyumlar alan firmalar için bazı alüminyum çeşitleri önemli bir dereceye sahiptir. Bunlardan bahsedecek olursak şunlardır:

 • Boyasız profil alüminyum hurda
 • Jant alüminyum hurda
 • Tel alüminyum hurda
 • İmalat artığı alüminyum hurda
 • Piston alüminyum hurda
 • Alüminyum talaş
 • Sert alüminyum
 • Yumuşak alüminyum.

Alüminyumlar değerli bir maden olması ile birlikte hurda olarak da aynı değere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Hurda alüminyumların geri dönüşüm açısından önemli olması ile beraber yeni alüminyum maliyetini de düşürmeye yardımcı oluyor. Firmalar bu hurda alüminyumları alarak tekrar işliyor ve yeniden pazara kazandırıyor. Hem ülke ekonomisi açısından hem de tasarruf açısından önemli bir yer kaplamaktadır hurda sektörü. Geri dönüşüm ile ilk hammadde halini alarak fabrikalar ve diğer sektörler içerisinde kullanımı yapılabilmektedir.

Alüminyum Hurdalarının Geri Kazanılması

Gebze hurda alüminyum geri kazanılarak milyonlarca malzemede kullanılabilmektedir. Geri dönüşüme gönderilen bu alüminyumlara hurda olarak isimlendirilmektedir. Tahmini olarak dünyada üretilen alüminyum miktarının yüzde yetmiş beşi geri dönüşüm ile elde edildiği bilinmektedir. Hurda alüminyumlar geri dönüşüm olarak ilk üretimde harcanan enerjinin yüzde doksan beş oranında kullanıma kazandırıldığı belirtilmektedir. Alüminyum hurda modelleri kendi içerisinde sert ve yumuşak hurdalar olarak iki kısma ayrılmaktadır. Alüminyum diğer metal malzemeler içerisinde ayrıştırılarak saf alüminyum olarak kalır. Bu elde edilen alüminyum ise yıkanarak temiz bir hale getirilir. Devamında ise alüminyum parçaları sıkıştırılarak balya haline getirilir ve eritmeye gönderilir. Eritme işlemi ile beraber saf halde bulunan alüminyum sıvı hale getirilir ve yeniden kalıplar ile külçelere dökülerek ihtiyaca göre fabrikalara gönderilebilmektedir. Bakıldığında sadece bir kg alüminyumun geri dönüşüm ile 8 kg boksit, 4 kg çeşitli kimyasal maddelerden tasarruf edilir ve ayrıca imalat için kullanılan elektrik 14 kw/sa enerjisi  harcamamış oluyor. Alüminyum zor ısınmasının yanı sırada kolay soğur. Bu sebeple de soğutma sistemi imalatlarında ana malzemelerin başında yer almaktadır.

Gebze Alüminyum Hurda Fiyatları

Gebze alüminyum hurdası fiyatları güncel olmak üzere birçok firmalar alım yapmaktadır. Doğada bulunan ve sonradan işlenerek kullanıma hazır hale getirilen alüminyum son derece önemli bir madendir. Hurda sektörü içerisinde değerli bir yere sahip olan alüminyumlar esnek ve yumuşak yapıdadırlar. Gümüş rengine sahip olan bu alüminyumlar doğada genellikle cevher şeklinde bulunabilmektedir ve hafif, dayanıklı olması ile sanayi ürünleri üretimlerinde vazgeçilmez bir yere sahiptir. Değerli ve sıklıkla kullanılan bu madenin alüminyum fiyatları da oldukça yüksek değerlerde olduğunu söylemek mümkündür. Geri dönüşümün vazgeçilmez parçası olan hurda alüminyumlar ile hem sanayi hem de ülke ekonomisinde katkıda bulunmaktadır. Hurda alüminyum fiyatların da belirli etkenler bulunabilmektedir. Alüminyumun cinsine, şekline ve türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Alüminyumun pek çok çeşidi bulunur. Örneğin sert alüminyum, tel alüminyum, profil alüminyum, alüminyum talaşı gibi çeşitlere sahiptir. Bunlar ile de fiyatları değişebilmektedir. Tüm bunlar dışında diğer önemli bir etkende hurda olarak verilen alüminyumun kilogramıdır. Yani hurdanın fiyatında hurdanın konumu, tonajı, uygulanacak işçilik ve hurdanın türü etki edebilmektedir. Zamanla kullanılamaz hale gelen alüminyum ürünlerin hurda değeri kazanması ile firmalar bu hurda alüminyumları belli başlı fiyatlar üzerinden alarak yeniden kullanım için işliyor. Ayrıca bu hurda içerisinde bulunan alüminyumların oranına göre de fiyatlar belirlenir. Bu şekilde fiyatları firmalar tarafından belirlenerek ödemeler yapılabilmektedir.

Alüminyum Hurdası Alan Firmalar

Alüminyumun değerli olması ile firmalar hurda alüminyum alımları yapıyor ve bu firmalardan birisine ulaşmak isterseniz 0505 004 07 02 telefon numarası üzerinden ulaşılabilir. Firmalar hurda alüminyumlar için belli başlı kriterlere göre hareket ederek alımlar yapıyorlar. Ayrıca fiyatlar içinde özelliklede ağırlıklarına dikkat edilerek belirlemeler yapıyorlar. Ülke ekonomisine de katkı sağlayan bu firmalar sayesinde iş istihdamı konusunda da olanaklar sağlamaktadır. Alüminyum hurda hizmetleri veren firmalar müşterilerinden aldığı ürünleri geri dönüşüm merkezlerine götürerek tekrar işlenip kullanıma hazır hale getiriyorlar. Bu alüminyum hurdalar hassas teraziler ile tartılarak satılır veya alınır. Burada üç önemli kriter bulunur. Bunlar:

 • Alüminyumun cinsi
 • Alüminyum kurşun ağırlıklı ya da normal metal alaşımdan yapılıp yapılmaması
 • Alüminyumun hurda kalitesi

Hurda alüminyum alımlarında faaliyet gösteren firmamıza ulaşmak için 0505 004 07 02 telefon numarasını kullanabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir