1. Anasayfa
  2. Blog

Isparta Ayazmana Mahallesi Hurdacı

Isparta Ayazmana Mahallesi Hurdacı

Hurda geri dönüşüm için en önemli kaynaklardan biridir. Satın alınan hurda malzemeler ya çeşitli işlemlerden geçirilerek hammaddeye dönüştürülür ya da onarılarak tekrardan kullanıma hazır hale getirilir. Hurda alıp satmak için bazı araç ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Kamyon, traktör, forklift gibi araçlar hurdaların ağırlık ve yoğunluğuna göre toplanmasında kullanılmaktadır. Toplanan hurdalar, kesme, öğütme, ayırma gibi yöntemlerle ayrıştırılır. Isparta ayazmana mahallesi hurdacı tüm gerekli ekip ve ekipmanlara sahip uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Hurda firmaları sizlere genelde kilogram usulüne göre fiyatlandırma sağlayacaktır. İstediğiniz ölü olmayan fiyatı firmadan alabilmek için, satmak istediğiniz hurdaların türünü ve kalitesini belirleyerek başlayabilirsiniz ardından hurdanın piyasa değerini araştırın ve hurda firmasına ürünün temiz ve özenli bir biçimde teslim edin.

Plastik Hurdanın Geri Dönüşümü

Plastik hayatımızda en çok yer alan malzemedir. Kullandığımız birçok araç gereçten, arabalarımızın, evlerimizin içlerine kadar yaygın bir kullanım alanı sergiler. Bu yüzden plastiğin hurdalarının toplanarak geri dönüştürülüyor olması çok önemlidir. Plastik hurdanın geri dönüşümü aşamaları,

Mekanik geri dönüşüm, plastik hurdanın eritilerek yeniden hammadde haline getirilmesi işlemine denir.

Kimyasal geri dönüşüm de plastik hurdanın kimyasal olarak parçalanarak yeniden hammadde haline getirilmesidir.

Mekanik geri dönüşüm, plastik hurdasının geri dönüştürülmesinin en yaygın yoludur. Mekanik geri dönüşümde, plastik hurda eritilerek yeniden plastik elde edilir. Üretilen plastik, yeni plastik ürünlerin üretiminde kullanılabilir.

Plastik hurdası geri dönüştürülerek, yeni plastik ürünlerin üretimi için yeni hammaddelere ihtiyaç duyulmaz. Bu, doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur. Ayrıca, plastik hurdasının geri dönüştürülmesi, plastik atıkların çevreye zarar vermesini önler.

Geri Dönüşümün Önemi

Geri dönüşümün önemi, yeni hammaddelerin elde edilmesi için ihtiyaç duyulan doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur. Örneğin, kağıt geri dönüştürülerek, yeni kağıt üretimi için ihtiyaç duyulan ağaç kesimi azaltılır. Kağıt dışında metal, cam, kablo gibi evimizde ve etrafımızda çok sık karşılaştığımız ürünlerin hurda firmalarına teslim edilerek geri dönüştürülmesi çok önemlidir. Geri dönüşüm, ancak bireysel ve toplumsal çabalarla artırılabilir. Bireysel olarak, geri dönüşüm kutularını kullanmak, atıklarımızı ayrıştırmak ve hurda firmalarına teslim ederek geri dönüşüme katkıda bulunabiliriz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir