1. Anasayfa
  2. Blog

Çayırova Hurdacı

Çayırova Hurdacı

Çayırova hurdacı hizmeti veren yerler sayesinde ilçenin her neresinde olursanız olun hurdalarınızı değerlendirebilirsiniz. Çayırova hem İstanbul hem de Kocaeli gibi Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerine yakın lokasyonda yer almaktadır. Bu nedenle Gebze’den ayrılıp ilçe statüsü kazandığı andan itibaren çok daha hızlı gelişim kaydetmeye başlamış ve bugün binlerce işletmeye ev sahipliği yapmaktadır. Çok farklı sektörlerde faaliyetlerine devam eden işletmelerin hemen her gün tonlarca hurdası ortaya çıkmakta, bular da en yakın Çayırova hurdacısı ile geri dönüşüme kazandırılmaktadır.

Hurdalar çöp değildir ve bu konuda özellikle gelişmiş ülkelerde çok büyük bir bilinç vardır. Kaynakların verimli kullanılması adına üretilmiş olan binlerce ürün yeniden geri dönüşüme kazandırılabilmekte ve hurdacılar buna aracılık etmektedir. Bölgemizde de ülkemizde geri dönüşüm bilincinin oluşması adına dünya standartlarında faaliyet gösteren firmalar yer almaktadır. Bu tür hurdacılar ile kullanılmış ve bir daha kullanılamayacak ürünler yeniden farklı alanlarda kullanıma kazandırılabilmektedir.

Geri dönüşüm ile birlikte yeniden değerlendirilen atıklar birtakım fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçirilmekte, ikinci bir hammadde halini almaktadır. Bu maddeler geri dönüşüme kazandırılmadığı taktirde doğaya atılacaklardır ve bu da çöp miktarının artmasına neden olacaktır. Geri dönüşüm sayesindeyse çevreye faydalı bir eyleme imza atılacaktır.

Geri dönüşümde kullanılabilecek ürünler çok fazladır. Özellikle Çayırova’da pek çok farklı sektörden işletme bulunduğundan dolayı ortaya çıkan hurda çeşitliliği de fazladır. Hurda çeşitliliğinin fazla olduğunu bilen bölge hurdacıları ona göre yol haritası geliştirmekte, toplamaktan nakliyeye, ayrıştırmaktan işlemeye kadar süreci en sağlıklı biçimde yürüterek hurda satıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadırlar.

Kaliteli Çayırova Hurdacısı

Çayırova en yakın hurdacı firma aracılığıyla bölge genelinde ortaya çıkan bütün hurdalar geri dönüşüme dahil edilebilmektedir. Yenilikçi hurdacılar gerek ekip gerekse ekipman açısından ileri seviye hizmet sundukları için pek çok farklı ürün geri dönüşüme kazandırabilmektedirler. Özellikle de demir, bakır, fabrika sökümü, sarı hurdası, bakır, alüminyum, çinko, kablo, demir direk, elektrik motoru, elektrik kablosu, paslanmaz çelik gibi ürünler yoğun ilgi görmektedir. Yine paslanmaz krom, paslanmaz hurda, pimapen hurda, alüminyum profil, hurda akü, hurda trafo, demir korkuluk hurdası, demir profil, hurda motor, hurda kazan, hurda karıştırıcı gibi ürünler de fazlaca satın alınmaktadır.

Çayırova hurda firması aracılığıyla plastik, cam, metal gibi hammaddelerden üretilmiş çok çeşitli ürünler geri dönüşüme katılabilmektedir. Bu sayede bir taraftan doğa korunmuş olmakta, diğer taraftan da işletmeler bütçelerine katkı sağlamış olmaktadırlar.

Dünya genelinde gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkeler hurda ihtiyaçlarını karşılamak için yurtdışından hurda ithal etmektedirler. Ülkemiz hurda ithal ederken döviz ile ödeme yapmakta ve bu da ciddi bir döviz çıkışına neden olmaktadır. Fakat hurdacılar aracılığıyla hurdaya ödenen döviz miktarı azalmaktadır.

Çayırova’nın her neresinde olursanız olun hurdalarınızı satabilirsiniz. En yakın hurdacı sayesinde işlerinizi ciddi manada kolaylaştırabilirsiniz. Siz elinizi hiçbir şeye sürmeden bütün hurdalarınızın yerinden alınmasını sağlayabilirsiniz. Profesyonel hurdacılar bunun için farklı çözümler geliştirmişlerdir ve teknolojinin olanaklarından da istifade ederek süreci hem kolaylaştırmakta hem hızlandırmaktadırlar.

Hurdacı sayesinde işletmenize hurda kasası bırakılmasını sağlayabilirsiniz. Bu kasalar işletmenizin özelliklerine uygun şekilde, en ideal alanlara yerleştirilir. Sizler kasalara hurdalarınızı biriktirirsiniz ve firma, aralıklarla gelip kasalarda birikmiş hurdaları alarak güvenli şekilde işletmenizden çıkarır.

Müşteri Odaklı Çayırova Geri Dönüşüm Firması

Çayırova geri dönüşüm firması açısından oldukça şanslıdır. Bölgede sanayileşmenin artmasına paralel olarak geri dönüşüm bilinci de artmakta, bu alanda faaliyet gösteren firmalar da bunda en büyük pay sahibi olmaktadır. Fakat bütün geri dönüşüm firmalarının aynı kalite standartlarında olduğu söylenemez. Bu nedenle herhangi bir hurdası olup bunları geri dönüşüme kazandıracak olanların seçici olması, alanının en iyileriyle çalışmayı tercih etmesi önemlidir.

Geri dönüşüm sektörü oldukça zorludur ve bu alanda faaliyet gösterecek firmaların altyapılarının, ekiplerinin, ekipmanlarının, araç ve gereçlerinin şartlara uygun olması gerekir. Ayrıca pek çok hurda türünü satın alabilmek, nakledebilmek, muhafaza edebilmek için çeşitli lisanslara gerek vardır. Bu nedenle tercih edeceğiniz hurdacının satacağınız hurdayı almaya yetkisi olup olmadığına da bakılmalıdır.

Kaliteli, yetkin ve yenilikçi bir geri dönüşüm firmasıyla çalışmak birçok avantajı beraberinde getirecektir. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

  • İşletmeler için her gün ortaya çıkan atıkları uzaklaştırmak büyük bir sorundur. Oysa iyi bir hurdacı bu anlamda büyük kolaylık sağlayacak, gereken her şeyi hazırlayacağı gibi aynı zamanda ücret ödeyecektir.
  • Geri dönüşüme kazandırılacak olan ürünler doğadan yeni hammadde çıkarımını azaltacaktır. Bu sayede doğal kaynaklardan tasarruf edilecektir.
  • Sanayide kullanılan hammaddelerin sıfırdan çıkarılması ve işlenmesi geri dönüşümle ikinci bir hammadde yapılmasından çok daha fazla enerji tüketimine neden olmaktadır. Böylece enerjiden tasarruf edilecektir.
  • Hurdalar çöp olarak doğaya atılmadığından dolayı doğadaki çöp miktarı azalacak, geleceğe daha yaşanabilir bir dünya bırakılacaktır.
  • Yabancı ülkelerden ithal edilecek olan hammadde miktarı azalacak ve böylece ithalat masraflarının büyük ölçüde düşürülmesi sağlanacaktır.
  • İnsan sağlığını tehdit eden atıklar doğaya atılmamış olacak, böylece insan sağlığı desteklenecektir.
  • Geri dönüşüme kazandırılacak atıkları hurdacılar ücret karşılığı alacaklardır. Bu nedenle işletmeler hurdalarını satarak yeni bir gelir kalemi elde edecekler ve düzenli hurda satışı ile aynı zamanda düzenli bir kazanç sağlayacaklardır.

Çayırova Demir Hurdası Alıcıları

Çayırova demir hurdası satışının oldukça yüksek olduğu bir yerdir. Bunun en temel nedeni hurda demirin fazla olmasıdır. Demir dünya genelinde en fazla bulunan metal türüdür. Geçmişten günümüze çok farklı alanlarda, her zaman çağın olanaklarına ve zevklerine göre işlenerek, şekillendirilerek kullanılmaya devam etmiştir.

İşlenmiş demir zaman içinde paslanabilmekte ya da kullanılmaz hale gelebilmektedir. Bu durumdaki demirler hurda demir niteliğindedir. Hurda demirin özellikleri demir ile aynı olsa da yeniden kullanılabilmesi için geri dönüşüme girmesi gerekmektedir.

Günümüzde demirin kullanım alanları oldukça fazladır. Bölgemizde özellikle otomotiv ve gemi gövdesi alanlarında demir en temel hammaddelerdendir. Ayrıca inşaat sektörünün olmazsa olmazlarından birisi de demirdir. Kentsel dönüşümün artmasıyla birlikte inşaat alanlarında çok fazla hurda demir ortaya çıkmakta ve bunlar Çayırova inşaat hurdası alan yerler sayesinde geri dönüşüme kazandırılabilmektedir.

Hurda demirler zaman zaman çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Fakat burada en önemli husus demirin çürük, paslanmış ve deforme olmamış olmasıdır. Çünkü bunlar demirin işlevlerini kaybetmesine neden olduğundan güvenlik zafiyetine sebebiyet vermektedir. Bu nedenle de hurda demir için en ideali geri dönüşüme kazandırılarak yeni üretilecek ürünlerde kullanılmasıdır.

En Yakın Çayırova Hurdacısı

Çayırova hurdacısı ile işletmeler çok farklı hurda türlerini değerlendirebilirler. Demir ile birlikte hurda kablolarınızı, hurda akülerinizi, hurda trafolarınızı, hurda kromlarınızı, hurda kurşunlarınızı, hurda metallerinizi, hurda pimapenlerinizi, hurda bakırlarınızı, hurda alüminyumlarınızı ve çok daha fazlasının satışını yapabilirsiniz.

Satacağınız hurdaların fiyatları öncelikle hurda türüne, ardından da özelliklerine ve piyasa koşullarına göre belirlenecektir. Hurda Merkezi olarak yıllardır Çayırova genelinde pek çok hurdanın alımını yapıyor, yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile çalışıyoruz. Her zaman en iyi fiyat tekliflerimizle öne çıkıyoruz. Gerek bilgi almak gerekse fiyat sormak için 0505 004 07 02 numaramızdan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir